Читайте на Zefir.ua

Кинопремия представляет главный символ – статуэтку «Золота Дзиґа»

Автором статуэтки Национальной кинопремии стал скульптор и художник Назар Билык

11 апреля украинская национальная кинопремия представила главный символ – статуэтку «Золота дзиґа». Автором которой стал украинский скульптор и художник Назар Билык.  В его творческом портфолио десятки выставок в Украине и за рубежом, в том числе, в галереях Bottega в Киеве, Black Square Gallery в Майами и другие. Также Назар является автором скульптуры «Дождь», расположенной в Киеве на Пейзажной аллее.

«Слово «кінематограф» в перекладі означає рух. Тому, працюючи над ідеями створення статуетки для Національної Кінопремії, я хотів відобразити саме динаміку та розвиток українського кіно. Основним елементом композиції є кадр з кіноплівки, золотий чотирикутник, який динамічно обертається, уособлюючи кіноматограф. За формою статуетка нагадує дзиґу, вогонь, паросток, які є символами розвитку та оновлення національного кіно, — каже Назар Білик. – Працювати над головним символом Кінопремії було цікаво та відповідально, адже ця ініціатива є визначною для всього українського кінематографу».

«Українська Кіноакадемія підтримує національну культуру у всіх напрямках. Тому для втілення нашої статуетки ми обрали молодого та прогресивного українського художника Назара Білика. Він має дуже сучасне та цікаве бачення, що найбільше підходить до концепту Кіноакадемії, як сучасної організації, головною місією якої є розвиток та популяризація національного кіно у всіх напрямках», – каже виконавчий директор Української Кіноакадемії Анна Мачух.

Образ «Золота Дзиґа» также был взят за основу при разработке логотипа Украинский Киноакадемии. Концепцию логотипа разработала маркетинг-команда Quadrate 28.

«Ми створили логотип, що одночасно поєднує у собі кадр кіноплівки, сяйво зірки та рух дзиґи. Він є відображенням динамічного розвитку сучасного українського кінематографу і символізує єднання двох світоглядів: творця кіно та глядача, які спільними зусиллями розвивають кіноіндустрію», — розповідає Тетяна Фiлатова, керiвник департаменту дизайну Quadrate 28.

Напомним, что первая национальная кинопремия пройдет 20 апреля в Киеве.

Top

Присоединяйтесь к Zefir.ua
в социальных сетях