Читайте на Zefir.ua

Добре, я вдягну бриль – Андрій Хливнюк

Добре, я вдягну бриль – Андрій Хливнюк

Інтерв’ю з лідером гурту «Бумбокс» Андрієм ХливнюкомЗ Андрієм Хливнюком, лідером гурту «Бумбокс», ми зустрілися одразу після показу на телебаченні концерту пам’яті Андрія Кузьменко. І по свіжих слідах, користуючись можливістю, задали всі запитання, що турбують мешканців соцмереж, а також поговорили про мрії і фестиваль «Країну Мрій», який пройде в Києві 21 – 22 червня в музейному комплексі Пирогово. У цьому році потужний абсолютно український склад гуртів-учасників.

Навіть «Бумбокс» готує спеціальну програму для «Країни Мрій», – сказав Олег Скрипка. Яке відношення «Бумбокс» має до течії world music?
Має, якщо грати пісні «ВВ». Чом би й ні? Музиканти будуть грати, що хочуть, а я, може, й заспіваю щось із «ВВ». Прикольно було б. Насправді, це буде просто виступ гурту «Бумбокс». Але такими, як в цей день, ми ще не були, і вже ніколи не будемо. Отака інтрига.

Добре, я вдягну бриль – Андрій Хливнюк
Андрій Хливнюк

А щодо етнічних елементів?
Добре, я вдягну бриль. (Сміється.)

Чому все ж таки Ви обрали виступ на «Країні Мрій»?
Тому що минулого і позаминулого року в мене не вийшло. Тому цього року хочеться виступити. Якщо за щось берешся робити – зроби це.

Якою Ви бачите країну своєї мрії?
На Землі навряд чи скоро збудують ідеальну країну. А взагалі-то, класно було б відмовитись від країн як таких. Жити без кордонів.

Добре, я вдягну бриль – Андрій Хливнюк
Гурт «Бумбокс»

В цьому році фестиваль проходить у Пирогово. Це особливе місце. Згідно роману Джека Фіннея «Між двох часів» машиною часу може стати будь-яка покинута стара будівля. Таких будівель у Пирогово багато. Ви б погодились скористатися такою машиною часу? Куди б Ви відправились? І чи взагалі варто?
Можливо, на концерт до Хендрікса. Або на виступ Вівальді у Венеції. Послухати щось із на той час новенького, а після виступу випити із ним келих вина. Або в Лондон часів Вільяма Шекспіра на виставу Ромео і Джульєтта. З такою метою – так, відправився.
Але щоб залишитись у минулому на довше – ні. По-перше, не думаю, що мені там дуже сподобається. По-друге, якщо розглядати теорію машини часу серйозно, то туристам у часі доведеться ходити в скафандрах. Не буде грошей, всі будуть займатися бартером. Міняти речі будуть в інтернеті, наприклад на сайті http://www.bokas.info/Ivano-Frankovskaya-oblast_/Ivano-Frankovsk/. А ще, аби не заразитися вірусами, до яких організм пращурів ще не готовий, люди майже не будуть виходити з дому. Почнеться ще більший соціальний бум. А у найгіршому варіанті всі захворіють і помруть (сміеться), і тоді не буде ніякого майбутнього.

За останній рік Ви помітили якісь зміни у ставленні до української музики і українських виконавців? Ми помітили, що останнім часом зали на концертах заповнені, і Київ наче сказився за кількістю різноманітних подій.
Ні. Зали були завжди переповнені. Київ завжди був як скажений. Я не звернув уваги, тому що все одно ще не так, як хотілося б. По-друге, така кількість подій – це нормально. Це база. Так і має бути. Ну, і класно, що ми нарешті приходимо до повних залів і великої кількості концертів українських виконавців, тільки не треба бронзовіти з цього приводу. Це просто нормально. Щодо українськості як такої – це класно. Але давайте раз і назавжди зрозуміємо, що це просто нормально. Давайте не будемо сильно махати своїми вишиванками без важливого на те приводу, так?

Добре, я вдягну бриль – Андрій Хливнюк

Що занадто, то не здраво…
Нє, ще далеко не занадто. Але переступити цю грань дуже просто. Раз – і все. Лінія – уявна лінія. Будьте обережні.

Ваш виступ на концерті пам’яті Андрія Кузьменка називають найкращим…
Я не хочу якось там обособлювати себе на цьому концерті: який я був не схожий на всіх, або ще щось… Це не добре. Це був концерт Андрюхи. І Андрійко його чудово провів. Я був лише глядачем. Це був концерт гурту «Скрябін» в залі, на який він завжди заслуговував.

Чи візьмете Ви «Спи собі сама» до репертуару «Бумбокс»? Доки живуть пісні, жива й пам’ять про людину, яка її виконувала. Ви згодні?
Думаю, що в цьому є сенс. Я пишатимусь, якщо мені дозволять виконувати цю пісню. Але автор композиції живий і здоровий, і треба спитати у нього. (Автор пісні Андрій Підлужний, гурт «Нічлава Блюз». – Прим. ред.) Чого Ви у мене питаєте? Я виконую пісні, автори яких мене про це попросили, чи правонаступники авторського права попросили або дали на це згоду.

https://www.youtube.com/watch?v=dGIefvnHfEc
«Спи собі сама» у виконанні Андрія Хливнюка. Концерт пам’яті Андрія Кузьменка

Так, в концертному репертуарі гурту «Бумбокс» є пісня Андрія Макаревича («Звезды не ездят в метро». – Прим. ред.) Він сам просив зробити її версію. Є пісня Ігоря Талькова, вірніше, він тільки поклав її на музику («Летний дождь». – Прим. ред.) Цю пісню я заспівав для телепроекту, і родичі Талькова сказали, що «Бумбокс» її настільки круто виконав, що вони хотіли б, аби вона жила. Є ще в нас стьобна каверверсія на «Пошла вон» Костянтина Меладзе, яку виконує «Віа Гра». Кавер, до речі, став рінгтоном на телефоні Валерія Меладзе. Значить, сподобався.

«Звезды не ездят в метро»
https://www.youtube.com/watch?v=mBSf87jId-U
«Летний дождь»

https://www.youtube.com/watch?v=A8t_xNZOXp8
«Пошла вон»

Я так не обираю пісні – хочу співати і все. Про такий підхід слід забути. Треба просити дозволу, і якщо мені дозволять, я залюбки буду виконувати.

Найсвіжіше музичне відкриття?
Молода українська група The Erised. У них вийшов ЕР Desire. І він мені подобається. Він зроблений самобутньо, класно, модно, круто. Люблю, поважаю і пишаюся тим, що знаю таких людей, як Дмитро Шуров. Подобається банда «Гуцул Каліпсо». Вони смішні. Та багато в нас класних музикантів. Купа!

До речі, останнім часом складно встигати за українськими музичними новинками. Кожен день щось викладають в мережах.
Виходьте із соцмереж. (Сміється.)

А Ви вже вийшли?
Мені важко, але я намагаюся поменше туди заглядати.

Інтерв’ю: Юлія Найденко
Фото: Соня Плакідюк

Top

Присоединяйтесь к Zefir.ua
в социальных сетях